Obvetilo maturantom in mentorem (prestavljen rok oddaje internega dela SM):

ŠMK za SM – prestavljen rok oddaje IG (22. 4. 2020).odt

AKTUALNO!!!!!!!

VELJA LE ZA ODRASLE IN OBČANE.

V času prekinitve pouka zaradi epidemije corona virusa prijavo k maturi ali posameznemu predmetu splošne mature pošljite na šolo po navadni pošti. Skenirano prijavnico pa v vednost tudi po elektronski pošti: splosnamatura@gimnazija-ruse.si.

!!!ŠMK za SM – rok oddaje!!!

Prijava k splošni maturi (OBRAZEC)

Prijava k predmetu na splošni maturi (OBRAZEC)

Informacije, obrazci, plačilo in URNIKI za VAJE:

Tajnica šolske maturitetne komisije: Karmen PUCONJA

Telefon: 02 / 63 00 814

Uradne ure: petek, 8.50 – 9.35

e-pošta: splosnamatura@gimnazija-ruse.si

Predprijava na splošno maturo: OBRAZEC

Predprijava k izpitu na splošni maturi (tisti, ki opravljajo dodatni predmet): OBRAZEC

Prijava k splošni maturi: OBRAZEC

Prijava k izpitu na splošni maturi (tisti, ki opravljajo dodatni 5. predmet): OBRAZEC

Redni dijaki se k splošni maturi prijavljate preko eAsistenta. Navodila dobite v šoli.

Prijava k izpitu (tisti, ki popravljajo ali izboljšujejo že dobljeno oceno na splošni maturi): OBRAZEC

Odjava od splošne mature: OBRAZEC

Plačilo izpitov

Če nimate statusa dijaka, je potrebno ob prijavi izpite mature plačati Ric-u in GSKŠ Ruše. Znesek mora biti poravnan do zadnjega roka prijave na maturo.

1. Plačilo za ric

2. Plačilo za GSKŠ Ruše:
Cena za kritje stroškov maturitetnih izpitov v višini 20.00 € za en izpit.
Znesek nakažejo kandidati s položnico na naslov:
Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše
št. TRR: 01100-6030695964,
sklic: 00-713300-015

Kandidati, ki opravljajo maturo in nimajo statusa rednega dijaka na GSKŠ Ruše, se najkasneje do konca septembra prijavijo za obiskovanje vaj izbirnih predmetov (KEM, BIO, GEO).

Dijaki opravite seminarske naloge in vaje pri izbirnih predmetih v skladu z maturitetnim koledarjem in pod mentorstvom svojega učitelja/ice.
Kandidat, ki je seminarsko nalogo ali vaje oddal, pa ni pristopil k splošni maturi iz tega predmeta, se mu število doseženih točk upošteva pri naslednjih prijavah k splošni maturi. Lahko pa odda novo ali izboljšano nalogo v skladu s pravili. Pri tem se kandidatu upošteva število točk doseženo na tem izpitnem roku.

Okvirni datumi vaj po predmetih:

MATURITETNE VAJE: BIOLOGIJA

Št. vaje Datum izvedbe Datum oddaje
1 7. 11. 14. 11.
2 14. 11. 2. 11.
3 21. 11. 28. 11.
4 5. 12. 12. 12.
5 12. 12. 19. 12.

Maturitetne vaje za biologijo se bodo izvajale v učilnici za biologijo. Dijaki drugih šol pridite vsaj 30 minut pred začetkom vaj, da v fotokopirnici plačate in dvignete fotokopije vaj.

MATURITETNE VAJE: KEMIJA

Št. vaje 1.       skupina 2.       skupina
1 14.11. 21.11.
2 19.12. 6.1.
3 23.1. 30.1.
4 6.2. 13.2.
5 20.2. 12.3.
6 19.3. 26.3.
7 24.10. 7.11.
8 17.10. 10.10.
9 26.9. 3.10.
10 5.12. 12.12.

GEOGRAFIJA: 26., 27. september 2019

Vaje iz geografije:
Čas: 11. 3. 2020, 9.45 – 10.30

Prostor: učilnica za geografijo
Pripomočki: pisalo

Kandidati se prijavijo v tajništvu šole en vsaj en teden pred zagovorom vaj.

Prijava za zunanje udeležence: prijavite se lahko v elektronski obliki na:

splosnamatura@gimnazija-ruse.si. Ob prijavi morate poravnati stroške vaj.  Plačilo vaj iz izbirnih maturitetnih predmetov (za udeležence, ki trenutno ne obiskujejo srednje šole):

– ena šolska ura vaj za posameznike: 15,00 €

– ena šolska ura vaj po osebi v skupini z najmanj 10 kandidati: 4,00 €

Znesek nakažejo kandidati s položnico na naslov:

Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše

št. TRR:  01100-6030695964,

sklic: 00-713300-015

Predmeti splošne mature:

Dijaki programa gimnazija opravljajo splošno maturo iz petih predmetov:

1. predmet: slovenščina, pisni in ustni izpit
  2. predmet: matematika, pisni in ustni izpit
  3. predmet: tuj jezik, pisni in ustni izpit
  4. predmet: izbirni predmet
  5. predmet: izbirni predmet

Posamezni izpit splošne mature pa lahko opravljajo kandidati, ki:

• so že opravili splošno ali poklicno maturo,
  • so se prijavili k poklicni maturi in izpolnjujejo pogoje za opravljanje te mature,
  • jim je bilo v tujini pridobljeno spričevalo nostrificirano kot maturitetno spričevalo.

OPOZORILO: Vsi našteti kandidati lahko maturitetni izpit opravljajo le, če je ta izpit pogoj ali kriterij za vpis v visokošolski program!

Vse, kar želite izvedeti o pravilih, ciljih, poteku in nalogah na poklicni maturi, lahko najdete na spletni strani Državnega izpitnega centra – RIC

Koledar splošne mature: RIC

Pisni deli mature se začnejo ob 9:00. V šoli bodite vsaj 20 minut pred začetkom izpita. Na oglasni deski v pritličju šole bodo poimenski razporedi.
Potrebujete:
• pisala in druge dovoljene pripomočke.
• osebni dokument.

Jesenski rok mature: individualni razporedi za opravljanje maturitetnih izpitov prispejo na šolo v skladu z maturitetnim koledarjem. Dijaki morate osebno podpisati seznanjenost z razporedom.

Razporede ustnega dela objavimo nekaj dni pred začetkom izpitnega roka. Prejmete jih na elektronske naslove. V primeru nejasnosti se obrnite na tajnico poklicne mature. Občani in ostali kandidati se morajo o razporedih, v kolikor niso o njih obveščeni, sami pozanimati (v zbornici šole).