Za nami je prvi mesec novega šolskega leta. Na Gimnaziji in srednji kemijski šoli Ruše je bilo pestro.

Dijaki 4. letnika programov kemijski in farmacevtski tehnik so svoje zadnje leto srednješolskega izobraževanja začeli z opravljanjem praktičnega usposabljanja pri delodajalcih.

6 dijakinj je malo pohitelo in se že konec avgusta udeležilo mobilnosti na Cipru, kjer so nabirale dragocene izkušnje.

Dijaki 1. letnikov so na delavnicah spoznavali učno okolje za pouk na daljavo, ki ga uporabljamo na GSKŠ Ruše.

6. in 7. 9. smo v okviru medpredmetne ekskurzije z gimnazijci obiskali Notranjsko, Primorje, Vipavsko dolino in Brda. Maturanti so opravili geografske vaje in predstavili veliko zanimivosti o tem delu Slovenije. Predvsem pa smo bili veseli, da smo končno spet šli na ekskurzijo.

Po letu premora smo ponovno obiskali Ribniško Pohorje. Tokrat samo za en dan, delavnice pa smo izvedli v šoli.

Dijaki 3. letnikov so se sprehodili med krošnjami Pohorja:

Uspešno smo nadaljevali z izvajanjem Erasmus+ projektov. Prakso je na Portugalskem opravljalo 14 dijakov:

… v projektu šolskih partnerstev pa smo se ponovno srečali s prijatelji iz Poljske v živo, tokratna gostiteljica je gimnazija iz Maribora.

Fotogalerije dogodkov si lahko ogledate na spodnji povezavi: